Djaloshi premtues, COLOMBO! Një gol që “mungonte” prej 8 vitesh te Milani…

MILAN, ITALY - SEPTEMBER 24: Lorenzo Colombo of AC Milan scores his goal during the UEFA Europa League third qualifying round match between AC Milan and Bodo Glimt at Stadio Giuseppe Meazza on September 24, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Një gol që nuk do ta harrojë kurrë, edhe pse do të kishte dashur që ajo tribunën nën hijen e të cilës realizoi, do të ishte e mbushur plot me tifozë kuqezi!

E kanë parë nga tv, natyrisht, ashtu sikurse dhe pasimin “çokollatë” të Hakan Calhanoglu, me një asist fantasik…

Duhet të zëvendësonte Ibrahimovic dhe deri tani, në term golash, e ka bërë. Lorenzo Colombo është përgjigjur me gol dhe një supergoditje e pritur nga portieri kundërshtar.

Veç kësaj, Colombo bëhet lojtari më i ri i Milanit (18 vjet e 200 ditë) që shënon me fanelën kuqezi (përfshihen të gjitha kompeticionet) që nga M’baye Niang në dhjetor 2012 kundër Reggina në Kupën e Italisë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu