“Djalli” nuk i ndahet Milenkovic, ja çfarë ka ndryshuar nga vera!

Milani është gjithmonë në dritare për Nikola Milenkovic.

Sipas Corriere dello Sport, qendra serbe e Fiorentinas mund të mos rinovojë me klubin vjollcë. Fiorentina, për të mos e humbur atë në një transferim falas, do të dukej e orientuar të dëgjonte të gjitha ofertat që do të merren për mbrojtësin në janar.

Kontrata e Milenkovic do të skadojë në 2022. Milani e ka monitoruar atë për disa kohë dhe ka biseduar për këtë me agjentin Fali Ramadani, pa bërë asnjë ofertë sepse vlerësimi i Fiorentinës është shumë i lartë: 40 milion euro.

Maldini dhe Massara do të përpiqen të negociojnë në janar, por ata duhet të merren me konkurrencën nga Interi, i cili dëshiron që Milenkovic të përforcojë një mbrojtje që aktualisht ka ujë nga të gjitha anët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu