Divorci me Romagnoli, Milani po studion dy profile nga Serie A dhe Ligue 1

Vetëm njoftimi zyrtar mungon, i cili nuk duhet të vonojë shumë, por Fikayo Tomori do të jetë goditja e parë e Milait në merkaton e kësaj vere.

Siç u tha, klubi kuqezi ka vendosur të paguajë në arkat e Chelsea – siç ishte rënë dakord në janar – shumën prej pak më shumë se 28 milion euro që nevojiten për blerjen e mbrojtësit anglez.

Asnjë zbritje për vlerën e lartë, por një Milan pa Tomori është me të vërtetë e komplikuar të imagjinohet…

Përkrah anglezit do të jetë qartë Simon Kjaer, gjithnjë e më shumë udhëheqësi i Milanit.

Është e qartë se nevojitet një titullar i tretë, i cili mund të zëvendësojë të dy.

Sot ai është kapiten Alessio Romagnoli por thashethemet për lamtumirën e tij po bëhen gjithnjë e më këmbëngulëse.

Nuk ka gjasa që agjenti i tij dhe Milani të jenë në gjendje të gjejnë një marrëveshje dhe për këtë arsye lamtumira e tij ka gjithnjë e më shumë gjasa gjatë verës.

Kontrata skadon më 30 qershor 2022 nuk lë zgjidhje tjetër për të mos humbur një lojtar tjetër në zero.

Vlerësimi i Romagnoli është rreth 20 milion euro dhe interesat, të cilët së shpejti mund të kthehen në negociata të vërteta, nuk mungojnë.

Përveç Juventusit, lojtari gjithashtu pëlqehet nga Barcelona, ​​Atletico Madrid dhe Tottenham. Ndjesia është se në fund të fundit, mund të gjendej një zgjidhje që Romagnoli dhe agjenti i tij të kënaqen.

Është e qartë se Milani do të duhet të lëvizë në tregun e transferimeve për të gjetur një zëvendësues i cili varet nga ai.

Ideja për momentin është që lojtarët e rinj Gabbia dhe Kalulu janë pjesë e skuadrës së ardhshme të Rossonerëve në dispozicion të Stefano Pioli, por ata nuk duhet të fitojnë shumë terren në krahasim me sezonin e kaluar.

Nga ana tjetër, Mattia Caldara vështirë se do të qëndrojë në Milano dhe po pritet për zgjidhjen e duhur.

Sa i përket mbrojtësit të ri të mundshëm, i duhet kushtuar vëmendje profileve që nuk kanë dalë kurrë nga moda dhe që vazhdojnë të jenë në fletoren e Massara dhe Maldini: në Francë, Loic Bade, i lindur në 2000 dhe pjesë e Lens, është veçanërisht i pëlqyer, por edhe Takehiro Tomiyasu , autor i një sezoni të shkëlqyeshëm me fanellën e Bologna-s.

Në sfond gjithashtu profili i Maksimovic, i propozuar nga agjentët e tij, por që nuk duket se e ngroh shumë drejtuesit kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu