Ditëlindja e Susos, urimet e Milanit ndezin “stuhi” polemikash!

Jesus Suso ka qenë një nga lojtarët më të diskutueshëm të Milanit në vitet e fundit. Luhatje, shpesh edhe irrituese. Për muaj me radhë ai ishte lideri i ekipit dhe më pas ra në mënyrë drastike dhe për pjesën tjetër të vitit.

Shumë kanë kujtime të bukura për të, siç është dygolëshi në derbin ndaj Interit, por ka një numër të mirë të tifozëve që brohorisnin si “gol” kur u transferua zyrtarisht te Sevilla.

Kuqezinjtë e shitën atë në Andaluzi me formulën e huazimit me të drejtën e blerjes – e cila do të bëhej e detyrueshme në rast të kualifikimit për në Ligën e Kampionëve.

Dhe kështu ishte, kompletuar me një fitore të Europa League për lojtarin (në finale kundër Interit, ndër të tjera).

Një operacion që solli më shumë se 20 milion euro në arkat e Milanit.

Duartrokitje për Paolo Maldini dhe Frederic Massara të cilët arritën të përfitonin sa më shumë nga shitja e një lojtari në vështirësi.

Suso, tifozë të ndarë

Sot, 18 nëntor, është ditëlindja e tij. Suso festoi ditëlindjen e tij të 27-të dhe shumë ish-bashkëlojtarë kuqezi në rrjetet sociale e uruan atë.

Edhe Milani, me një postim këtë mëngjes në kanalet Facebook dhe Tëitter, i dërgoi spanjollit urimet më të mira. Një lëvizje që një pjesë e madhe e tifozëve kuqezi nuk e pranuan!

Në fakt, disa kanë komentuar duke e ftuar Milanin të fshijë postimin. Të tjerët sapo kanë shkruar gjëra të pakëndshme për spanjollin, i cili vërtet ka pasur shumë vështirësi, por gjithmonë është sjellë si profesionist.

Ai gjithashtu mbeti shumë i lidhur me kuqezinjtë, aq sa e tha hapur në intervistat e fundit.

Për fat të mirë, megjithatë, nuk kishte mungesë të komenteve pozitive ndaj Susos, veçanërisht në Tëitter.

Këta tifozë sigurisht që nuk e konsiderojnë spanjollin si një futbollist për t’u mbajtur mend, por ata e vlerësojnë profesionalizmin dhe lidhjen e tij me fanellën.

Dhe kjo është arsyeja pse ata me kënaqësi i adresuan urimet e tyre të ditëlindjes, ndryshe nga të tjerët.

Në cilën anë të jesh? Padyshim jo nga ai që vetëm fyen. Suso nuk i meriton ata, ashtu si çdo lojtar tjetër që ka dhënë gjithçka që kishte për Milanin.

Në të mirë apo në të keq, ka veshur atë fanellë për 5 vite!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu