Dite festimesh kuqezi sot!

Sot ne website zyrtar te Milanit jane publikuar dy data te rendesishme ditelindjesh.

Sot feston nje prej legjendave kuqezi Ditelindjen Ricky Kaka. Nje prej futbollisteve me te preferuar ne ambjentet kuqezi. ‘Smoking bianco’ Nje nga lojtaret qe kane fituar gjithcka me kete fanelle dhe qe do te mbetet i paharruar per te gjithe fansat kuqezi.

Po ashtu sot feston Ditelindjen dhe nje nga mesfushoret me te mire dhe me nje karriere te pasur Mark Van Bommel, Kampion ne Seria A me fanellen e milanit Van Bommel ose ‘Gjenerali’ sic e therrisnin ne Milanello ishte nje lojtar profesionist dhe qe u dashurua aq shpejt me fanellen kuqezi sa qe lotet e tij ne diten e lamtumires mbeten ne memorie te të gjithë fansat e Milanit!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu