DITA E FUNDIT: Merkato kuqezi synon mbrojtësin! 5 mln euro ndajnë Kabak nga Milani, kurse Rudiger…

Sot është dita e fundit e tregut të transferimeve dhe Milani është duke u përpjekur të kënaqë Stefano Pioli, i cili vazhdon të presë një mbrojtës të ri qendre.
Drejtuesit Maldini dhe Massara kanë fiksuar 2 profile në këto marrëveshje: në këtë moment objektivi i parë është Ozan Kabak i Schalke, alternativa është Antonio Rudiger, ish lojtari i Romës tani te Chelsea.

La Gazzetta dello Sport shkruan se turku është në pole postion, por nuk do të jetë e lehtë të arrihet një marrëveshje me gjermanët në kaq pak orë: Milani, i cili e kishte ndjekur atë për një kohë të gjatë verën e kaluar kur isha ende në Stuttgart, në fakt po punon shumë për të provuar të ngushtojë hendekun prej 5 milion eurosh midis ofertës dhe kërkesës së Schalke.
Sidoqoftë, ka pak kohë dhe për këtë arsye kuqezinjtë tashmë kanë alternativën ndaj Kabakut në mënyrë që të mos kapen të papërgatitur nëse nuk gjendet një marrëveshje me gjermanët.

Antonio Rudiger tani është jashtë projektit të Lampard te Chelsea, i cili e ka ofruar atë për disa klube, përfshirë Romëa.
Lojtari gjerman mund të lëvizë në huazim me të drejtën e blerjes, një formulë që do t’i shkonte shumë përshtat kuqezinjve.
Objektivi i parë mbetet Kabak, por ish futbollisti verdhekuq është ende një alternativë interesante nëse marrëveshja me Schalke nuk arrihet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu