“Dilni në dritare…” Calhanoglu thumbon interistët pas suksesit!

during the Serie A match between FC Internazionale and AC Milan at Stadio Giuseppe Meazza on October 17, 2020 in Milan, Italy.

Gëzim i madh mes lojtarëve kuqezi për fitoren 2-1 në derbin kundër Interit, një sfidë e vendosur nga Zlatan Ibrahimovic i zakonshëm, i pamasë, fantastik me dy golat e tij, i sapokthyer pasi kaloi Covid-19 dhe ishte në rrezik deri përpara një jave.

 Një tjetër protagonist i ndeshjes ishte Hakan Calhanoglu, një njeri kryesor në sulmin e Milanit, edhe pse nuk shënoi gol apo dha asist.

Turku publikoi një shkrepje në Instagram për të festuar këtë sukses ndaj Interit që mungonte prej shumë kohësh.

“Dilni shikoni nga dritarja, qielli i Milanos është kuqezi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu