Dida per Paqueta: Mund te jete sezoni brazilianit!

Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport Nelson Dida ish portieri kuqezi ka folur dhe per brazilianin e Milan Paqueta i cili mberriti ne janar te kuqezinjte:

Trekuartist apo mesfushor? Per mendimin tim Lucas mund te luaje ne te dy pozicionet shume mire, por varet shume dhe nga sulmuesit qe ka perpara, pra nese i pelqen te shenoje dhe ai aftesite i ka sa me prane portes te luaje aq me mire eshte per te. Pak a shume sic luan ne kombetaren braziliane me numrin 10 ne shpine. Ne 6 muajt para beri shume mire me Milan edhe pse i duhej pak kohe sa te ambjentohej me Seria A, por besoj se tani e njeh me mire kampionatin italian dhe ky mund te jete sezoni tij te kuqezinjte – eshte shprehur Nelson Dida!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu