Diaz-Milan: Zbulohet pse Reali nuk pranoi propozimin e parë të Maldinit! Rasti “Reinier”

Brahim Diaz në Milano, kësaj here vërtet. Një ide e lindur javët e fundit, me synimin për të bërë të mundur Pioli një përforcim të ri sulmues sa më shpejt të jetë e mundur dhe tani me të vërtetë afër mbylljes.

Negocimi me Real Madrid nuk ishte i lehtë pasi Blancos ishin të qartë që nga fillimi se ata nuk donin të humbnin kontrollin e lojtarit (shih operacionin Reinier te Borussia Dortmund) dhe qëndruan në pozicionin e tyre deri në fund duke refuzuar kështu të drejtën e pagimit të propozuar nga Milani.

Reinier-Borussia Dortmund-Real Madrid

Pas disa ditësh kontakte dhe bisedimesh për formulën, sot kuqezinjtë më në fund kënaqën Realin. Ardhja e tij në Milano po organizohet, midis tamponit të detyrueshëm dhe vizitave rituale, të planifikuara nga e enjtja dhe e premtja, para nënshkrimit.

Brahim Diaz to Reject Loan Offers from Getafe, Alaves, and Espanyol -  Managing Madrid

Brahim Diaz është i gatshëm të fillojë aventurën e tij të re te “Djalli” megjithëse i huazuar. Trajneri Pioli do të jetë në gjendje të llogarisë një përforcim të ri sulmues: sipas asaj që është mësuar nga stafi editorial i MilanNews.it, të dy klubet do të azhurnohen vetë gjatë sezonit, për të diskutuar formulën për një blerje të mundshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu