Diaz-Milan, ka një pakt nga agjenti me Real Madrid! “Historia e spanjollit nuk ka mbaruar…”

Me situatën kontraktuale të Hakan Calhanoglu ende në ekuilibër, duke pasur parasysh që marrëveshja e lojtarit turk do të skadojë në fund të sezonit, Milani rrezikon të gjejë veten pa një mesfushor sulmues të vërtetë për sezonin e ardhshëm.

Edhe playmaker-i tjetër më i mirë në skuadër në fakt mund të largohet nga Milanello.

Në fakt, Brahim Diaz mbërritime një marrëveshje huazimi deri në 30 qershor, që do të thotë pa ndonjë klauzolë të shkruar dhe automatike për blerjen përfundimtare.

Lojtari i datëlindjes 1999 do të kthehet, të paktën në kushtet aktuale, te Real Madrid.

Siç është raportuar sot nga Tuttosport, Reali do të kishte hipotezuar që ta sillte Diaz në shtëpi dhe ta vlerësonte atë gjatë grumbullimit të verës, sipas vlerësimeve të trajnerit Zinedine Zidane (ose kushdo për të).

Më pas, njerëzit e Madridit do të vendosin nëse do të besojnë apo ta shesin atë diku tjetër.

Sidoqoftë, e përditshmja e Torinos zbulon gjithashtu një sfond në lidhje me të ardhmen e Brahim Diaz.

Duket se një nga agjentët e tij shkatërroi një lloj pakti verbal nga Real Madrid vitin e kaluar, në kohën e transferimit të tij zyrtar në Milano.

Ndërmjetësi Edoardo Crnjar, i cili punon me babanë e Diaz, pretendohet se u ka bërë menaxherëve të Realit që të premtojnë të diskutojnë të ardhmen e talentit spanjoll në fund të sezonit.

Kështu që në fund të majit Milani do të ulet në tryezën e negociatave dhe do të përpiqet të marrë një rikonfirmim.

Mister Pioli vlerësoi talentin dhe cilësitë e Brahim Diaz, pikërisht në rolin e zëvendës Calhanoglu.

Edhe vetë Diaz është shfaqur gjithmonë entuziast për një sezon tjetër në Serie A.

Kështu që Milani synon të bindë Realin të largohet nga Diaz në Rossoneri edhe për sezonin 2021-2022.

Ideale do të ishte një rinovim i huasë, me kushte të tjera tani dhe ndoshta detyrim blerje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu