Diaz i lumtur për veten dhe ekipin! Spanjolli protagonist, i bën apel shokëve

Ashtu si ndaj Juventusit, edhe sonte Brahim Diaz u rreshtua nga Stefano Pioli titullar dhe nuk zhgënjeu pritshmëritë.

Nuk është rastësi që shënoi përsëri. Mesfushori sulmues spanjoll shënoi golin e 3-0: një arritje e shkëlqyer që erdhi nga asist i Franck Kessie.

Brahim Diaz foli për performancën e tij dhe të gjithë ekipit në mikrofonat e Milan TV menjëherë pas ndeshjes në Olimpico në Torino.

“Ky ishte një rezultat shumë i mirë, ne patëm një ndeshje të jashtëzakonshme dhe unë jam shumë i lumtur për të gjithë ekipin.

Mendoj se është e drejtë të luash kështu deri në fund. Unë jam shumë i lumtur me atë që po bëjmë dhe tani tashmë jemi duke menduar për ndeshjen me Cagliari”.

Për vendosmërinë që është e nevojshme në këtë finale të sezonit: “Unë jam shumë i lumtur për atë që jemi në gjendje të bëjmë, padyshim edhe për atë që kam bërë në dy ndeshjet e fundit.

Tani nuk duhet të dorëzohemi dhe duhet të përpiqemi të fitojmë ndeshjen tjetër të gjithë së bashku. Jam shumë i lumtur për të gjithë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu