Diaz-Dalot, Stefano Pioli i pason topin Milanit! Ja plani kuqezi

Ndikimi i Diogo Dalot dhe Brahim Diaz, të cilët mbërritën në Itali në dritaren e fundit të tregut të transferimeve, ishte sigurisht pozitiv. Në paraqitjet e tyre me kuqezinjtë ata po japin përshtypje të mira.

Klubi është i kënaqur me performancat e tyre, por pasi i ka marrë të dy në huazim, nuk ka kontroll mbi kartonat e tyre.

Nevojiten negociata të mëtejshme me Manchester United dhe Real Madrid për të kërkuar një marrëveshje që të jetë në gjendje t’i blejë ato në të ardhmen.

Një zgjatje e huave nuk mund të përjashtohet, edhe nëse këto janë situata që do të zhvillohen më vonë.

Ndërkohë Stefano Pioli në konferencën për shtyp në prag të Milan-Lille konfirmoi se ishte i lumtur me Dalot dhe Diaz: “Ata u morën për cilësitë e tyre. Ne jemi të kënaqur që ata ishin menjëherë të gatshëm, kanë karakteristikat e duhura për të qenë të dobishëm për ekipin.

Kuptuan mekanizmat dhe mënyrën tonë të punës. Ata janë të rinj, por me shumë seriozitet dhe ambicie. E rëndësishme është të vazhdojmë të punojmë mirë së bashku. E ardhmja? Ka të tjerë që do të kujdesen…”.

Pioli thotë se është i kënaqur me atë që dy lojtarët kanë bërë deri më tani, të cilët janë të rinj dhe ende kanë hapësirë ​​të konsiderueshme për përmirësim.

Ai nuk është çekuilibruar për të ardhmen e tyre, por ballafaqimi me klubin është i vazhdueshëm dhe ai gjithashtu ka shprehur drejtpërdrejt kënaqësinë e tij për atë që Diogo dhe Brahim po bëjnë.

Padyshim, një vlerësim i parë i rëndësishëm do të bëhet kur të përfundojë gjysma e parë e sezonit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu