Diaz beson te titulli dhe pranon: Ne djemtë e tmerrshëm kemi sekret grupin, Pioli na ka mësuar

Brahim Diaz ishte protagonist në sfidën e fundit të fituar 2-0 ndaj Torinos me një asist dhe penallti të fituar. Për MilanTV, spanjolli ka dhënë një intervistë për shtyp, ndërsa po sot ka folur edhe për Sky Sport.

“Unë jam i kënaqur me atë që po bëjmë si një grup dhe si ekip. Më vjen mirë mirë që na quajnë djem të tmerrshëm dhe siç thashë është mirë që kundërshtarët kanë frikë të përballen me ne. Ne jemi një ekip shumë i fortë dhe jam shumë i lumtur për këtë”.

Asisti i golit të Leao ndaj Torinos?

“Në veprimin e golit të parë me Torino ka një aksion fantastik nga Theo që më jep topin. Unë e di që Leao pëlqen të shkojë në hapësirë, e vura re menjëherë dhe i shërbeva duke parë që mbrojtësi po ngrihej.

Bëra që topi të kalonte poshtë këmbëve të Bremer. Ky ishte gol skuadre. Ne të gjithë jemi të bashkuar dhe po arrijmë një nivel të mirë por mendoj se mund të arrijmë një nivel edhe më të lartë dhe do të përpiqemi ta bëjmë deri në fund të sezonit”.

Për pasionin e tij për futbollin

“Futbolli është pasioni im, është ajo që unë dua. Unë luaj me zemër sepse duhet ta duash atë që bën. E dua atë që bëj dhe ky është një tipar pozitiv. Përveç talentit, duhet të kesh dhe pasion”

Mbi sezonin kuqezi

“Të gjitha vitet dhe të gjitha stinët janë të rëndësishme, por ne duhet të mendojmë për të tashmen. Ky është një sezon shumë i rëndësishëm dhe ne duhet të vazhdojmë në këtë nivel që të jemi në gjendje të bëjmë gjëra të mëdha së bashku.”

Mbi forcën e grupit…

“Futbolli është pasioni ynë, të gjithë jemi të bashkuar. Është e vërtetë që kemi pasur shumë dëmtime dhe shumë mungesa, por kushdo që zbret në fushë jep më të mirën.

Kjo falë të gjithëve ne, por mbi të gjitha falë stafit dhe trajnerit Pioli. Kur ai flet me ne ai na tregon pasionin e tij. Të gjithë tifozët që na ndjekin dhe na mbështesin na japin këtë energji pozitive”.

Rreth Ibrahimovic.

“Ibra është një lojtar që bën një ndryshim si brenda dhe jashtë fushës. Ne e dimë se ai është gjithmonë me ne si brenda dhe jashtë fushës dhe ai arrin të nxjerrë më të mirën sepse ai dëshiron që të japim më të mirën tonë”.

Për qëllimet sezonale

“Qëllimi ynë është të mendojmë lojë pas ndeshje dhe të përpiqemi të fitojmë çdo ndeshje”.

Titulli…

“Jemi Milani, sigurisht e synojmë! Emri ynë dhe historia flasin. Mjafton kaq dhe fakti që duam të fitojmë gjithmonë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu