“Diamanti” i Sparta Pragës pëlqehet nga Milani! Të enjten drejtuesit do ta ndjekin “live”

Milani të enjten në mbrëmje në San Siro do të përballet me Sparta Pragën dhe do të ketë një talent të ri nga ekipi çek i cili do të jetë një i vëzhguar i veçantë. Po i referohemi Adam Hlozek.

Ai është një sulmues 18-vjeçar i cili konsiderohet si një lojtar me potencial të lartë për të ardhmen. Tani po tregon cilësi të shkëlqyeshme dhe ka hapësirë ​​të konsiderueshme për përmirësim.

Këtë sezon ka realizuar 4 gola dhe 6 asist në 7 ndeshje, shifra jo të këqija. Skuadra e Stefano Pioli brenda pak ditësh në Ligën e Evropës do të ketë mundësinë të përballet me të drejtpërdrejt.

Calciomercato Milan, contatti con l'agente di Hlozek: il prezzo

Sipas lajmeve të fundit të tregut të transferimeve nga Todofichajes.com, Milan është në të vërtetë në gjurmët e Hlozek dhe ka konkurrencën më të madhe në garën për lojtarin, duke qenë se ia kanë hedhur sytë edhe klube të tjera si Leipzig.

Të dy skuadrat janë të interesuara të blejnë talentin çek në dritaren e transferimeve të planifikuar për në janar 2021.

Tashmë ka pasur kontakte me agjentin e lojtarit, kontrata e të cilit me Sparta Prague skadon në qershor 2022.

Klubi çek e di se nuk do të jetë në gjendje të shkojë përtej verës së ardhshme për të shitur xhevahirin e saj.

Për të përfituar diçka, do të detyrohet ta shesë sa më shpejt të jetë e mundur, përndryshe do të rrezikonte ta humbiste për një çmim të ulët apo edhe një transferim falas.

Për të blerë Hzolek duhen të paktën 15 milionë euro. Sparta Prague e di që më shumë klube do të avancojnë në javët e ardhshme dhe shpresojnë në një ankand.

Preferenca e djalit nuk është ende e qartë, dhe ai do të duhet të vlerësojë zgjidhjen më të mirë për të ardhmen e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu