Di Marzio: “Super Maignan, ja sa vlen sot në merkato! Diaz në qendër të projektit. Për rinovimin e Kessie…”

I pranishëm në studiot e SkySport24, Gianluca Di Marzio komentoi tregun e transferimeve verore të Milanit:

“Në zgjedhjen për të mos rinovuar Donnarumma dhe Calhanoglu ekziston edhe zgjedhja e Milanit për të mos shkuar përtej kufijve të caktuar. Rossonerët nuk kanë bërë ndonjë ofertë më të ulët, ashtu si ata nuk e bënë atë për Kessie të cilit i eshte bere një propozim shumë i rëndësishëm.

Milani është i bindur se ata kanë bërë më shumë se ç’është e mundur për të përmbushur kërkesat e mesfushorit.

Pasi humbi Donnarumma dhe Calhanoglu, Milani ka bërë një goditje te madhe duke marrë Maignan për 15 milionë euro, përfshirë shpërblimet.

Francezi është një portier i shkëlqyer, tani ai ndoshta tashmë vlen 40-50. Brahim Diaz gjithashtu eshte në qendër të projektit, kjo gjithashtu e bindi atë të largohej përsëri nga Madridi, një mjedis me të cilin është shumë i lidhur! Tani e shoh spanjollin shumë më të përfshirë, ai gjithashtu ndihet më shumë lider në fushë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu