Di Marzio shpjegon: Donnarumma-Milan, ka një kusht kryesor pse zvarritet gjithçka…

Milani nuk i ka humbur shpresat se mund të rinovojë kontratën e Gianluigi Donnarumma. Megjithëse negociatat po dalin të jenë më të komplikuara nga sa pritej, edhe pse ende nuk ka mbaruar.

Gianluca Di Marzio, një ekspert i njohur në tregun e transferimeve, shpjegoi për Sky Sport se cila është situata:

“Do të varet nga vendi i katërt. Vullneti i Donnarumma, përtej aspektit ekonomik, është të luajë Ligën e Kampionëve. Ai nuk e ka luajtur atë për asnjë minutë deri më tani. Nëse Milani nuk kualifikohet për në Champions League, kjo do të ketë ndikim në zgjedhjen e portierit”.

Faktori i Ligës së Kampionëve është vendimtar për të ardhmen e portierit, i cili dëshiron të provojë veten në garën më të rëndësishme.

Për momentin Milani rrezikon të jetë jashtë, por ata janë akoma plotësisht në rrugën e duhur për të arritur qëllimin.

Kur të bëhet e qartë nëse Milani do ta luajë Ligën e Kampionëve apo jo, ka të ngjarë të ketë një epilog të telenovelës në lidhje me rinovimin e Donnarumma.

Me siguri një lamtumirë e mundshme në një transferim falas do të ishte një tronditje dhe do të tërhiqte shumë kritika për Gigio.

Në rast lamtumire të portierit nga Castellammare di Stabia, Mike Maignan nga Lille mund të mbërrijë në Milanello.

Vetë Sky Sport zbuloi se tashmë do të kishte një marrëveshje në parim për operacionin, i cili do t’i kushtonte Milanit rreth 12 milion plus bonuse për portierin francez të vitit 1995.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu