Di Marzio: De Paul-Milan, ja si qëndron situata! Argjentinasi objektivi kryesor, por…

Pas entuziazmit për kualifikimin në Champions League, Milani po merr një periudhë reflektimi për të kuptuar se si të lëvizë në tregun e transferimeve.

Blerja e parë, tashmë e zyrtarizuar, është Maignan, i cili do të zërë vendin e Donnarumma.

Konfirmimet arrijnë edhe për Olivier Giroud, i cili mund bashkohet në një transferim falas për të forcuar sulmin.

Pastaj, për sa i përket mesfushës, objektivi kryesor duket të jetë një dhe i vetëm një.

Nuk është lajm që Rodrigo De Paul i pëlqen veçanërisht Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

Argjentinasi, që është bashkuar në grumbullim me kombëtaren për të përgatitur Copa America, ka shitur shtëpinë në Udine dhe tani pret transferimin e tij pas disa vitesh në Friuli ku është rritur si teknikisht, ashtu edhe fizikisht.

Por tani duket se ka ardhur koha e duhur për kapërcimin në cilësi dhe Milani është një nga skuadrat më të interesuara.

Gianluca Di Marzio, ekspert i tregut, konfirmoi thashethemet.

Duke folur në Instagramin e tij, gazetari konfirmoi se Ateltico Madrid ka filluar një negociatë zyrtare me Udinese: flitet për një ofertë prej 30 milion eurosh.

Por kjo nuk do të thotë se ka mbaruar: “Milani dhe Interi ende mund të bashkohen. De Paul është qëllimi kryesor i kuqezinjve”.

Me pak fjalë, Milani dëshiron ta provojë por kërkesat janë shumë të larta. Sipas thashethemeve të fundit, Milani do të ishte gati të përfshinte kartonin e Hauge në marrëveshje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu