Di Canio: Vetëm dy lojtarë i shoh me zjarr brenda tyre aktualisht! Nuk më pëlqyen sjelljet e disave…

Ish-lojtari Paolo Di Canio, si zakonisht, foli me mikrofonat e Sky Sport duke komentuar momentin e vështirë që Milan po kalon pas humbjeve kundër Sassuolo dhe Lazio:

“Nuk më pëlqyen disa nga qëndrimet e disa lojtarëve. Unë mendoj për Theo Hernandez i cili jep topin dy ose tre herë horizontalisht, ecën, kujtohet dhe ngre krahët.

Disa kanë zjarr brenda, si Calabria ose Saelemaekers; të tjerët sikur nuk po japin gjithçka, por fakti që deri vonë kemi thënë që Milani mund të garojë për titullin mund të peshojë gjithashtu…

Për Ibrahimovic: “Ibra mungon, por të mos harrojmë se disa ndeshje ka ndodhur pasi ashtu ka vepruar ai. Tani është i dëmtuar dhe ka qeën në disa ndeshje, por në Parma, për shembull, mori të kuq…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu