Deulofeu drejt kthimit në Serie A, por jo te Milani! Spanjolli priti kuqezinjtë, por…

Pas përfundimit të shitjeve, Napoli do të jetë gati të blejë një përforcim për sulmin, ku në të djathtë Rino Gattuso ka nevojë për diçka tjetër.

Dhe objektivi më i thjeshtë të cilit trajneri kalabrez i ka dhënë “ok” është Gerard Deulofeu, anësori sulmues i Ëatford i cili tashmë e ka njohur Serie A me fanellën e Milanit (vetëm për gjashtë muaj).

Ish-lojtari i Barcelona-s mund të mbërrijë në huazim sepse klubi i Pozzo-s tani ka rënë në Championship dhe nuk mund të mbulojë pagën e majme 3.5 milion euro lojtarit.

Deulofeu deri në fund priste për Milanin dhe, madje, kishte dëruar shpesh mesazhe për t’u kthyer kuqezi, aty ku ai e quan aventurën më të bukur, pasi lindi edhe fëmija e parë…

Por, Milani kishte të tjera prioritete.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu