“Dëshiron Milanin, madje mund të jetë gjetur paraakord”, sulmuesi ëndërron kuqezinjtë. Maldini…

Gjendja e pasigurt fizike dhe mosha e Zlatan Ibrahimovic e detyrojnë Milanin të reflektojë në sezonin e ardhshëm. Ndoshta do të marrë një qendërsulmues të ri përpara.

Suedezi sapo ka mbushur 40 vjeç dhe, nëse lëndimet nuk pushojnë së shqetësuari, ai mund të vendosë të tërhiqet. Eshtë e vërtetë që ai do të donte të luante Kupën e Botës në Katar me Suedinë, por shumë do të varet nga fiziku i tij.

Eshtë normale që klubi kuqezi dëshiron të mbrojë veten dhe mendon për gjetjen e një alternative…

Ndër sulmuesit që iu afrua Milanit është Andrea Belotti, kontrata e të cilit skadon në qershor 2022 dhe i cili mund të transferohet falas. Gazeta Tuttosport sot bën të ditur se tashmë po dalin zëra për mundësinë konkrete që ky transferim të bëhet…

“Do të shihni që Belotti përfundimisht do të shkojë në Milano, nuk do të isha i befasuar nëse ai tashmë te kishte një para-marrëveshje” thonë disa agjentë dhe menaxherë.

Urbano Kairo nuk dëshiron të heqë dorë dhe ende shpreson për një rinovim, por duket shumë e mundshme që në fund qendërsulmuesi të largohet nga Torino.

Sipas Tuttosport, ardhja e Belottit në Milano përfaqëson skenarin më realist, por ende jo të sigurt. Kairo ka thënë se Gallo nuk dëshiron të nënshkruajë, pavarësisht një oferte prej rreth 3.3 milion euro në sezon plus bonuse. Gjithashtu do të kishte një milion për nënshkrimin në favor të lojtarit.

Propozimi është shumë i rëndësishëm për një klub si Torino.

Belotti refuzoi Zenit Shën Petersburg në verë, e cila kishte ofruar rreth 27 milionë (përfshirë bonuset) për të blerë kartonin.

Por lojtari donte të qëndronte në Itali dhe madje tani ai e ka këtë qëllim. Milan tashmë e donte atë në verën e vitit 2017, kur Massimiliano Mirabelli doli me një super ofertë që u refuzua nga Kairo. Tani është Paolo Maldini ai që mendon për këtë.

Belotti e ka përkrahur Milanin që kur ishte fëmijë dhe Tuttosport shkruan se shpreson të veshë fanellën e Rossonerëve.

Nëse do të ketë probleme në sulm në muajt e ardhshëm, një përpjekje nga Maldini për tregun e transferimeve të janarit 2022 nuk përjashtohet.

Një çelës i marrëveshjes mund të jetë Tommaso Pobega, tani në huazim te Torino. Kompania e granatave do të donte të përfshinte një të drejtë blerje.

Vëmendje edhe për Fiorentinën, e cila do t’i thotë lamtumirë Vlahovicit në vitin 2022 dhe të cilët prej kohësh i kanë vënë sytë Belottit si zëvendësues i mundshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu