“Deschamps tani e kuptoi fuqinë e Theos! Por, lojtari duhet të falënderojë këtë njeri…”

Gazetari Sandro Sabatini, i cili foli gjatë lajmeve të Sport Mediaset, foli për Theo Hernandez pas golit vendimtar në Belgjikë-Francë 2-3 të Ligës së Kombeve mbrëmë.

Sabatini tha: “Theo Hernandez është shumë i fortë, dhe tani Deschamps e ka vënë re atë gjithashtu dhe ka filluar ta thërrasë te Franca dhe ta lërë të luajë.

Ky ndryshim i formës dhe taktikes mund ta favorizojë atë. Eshtë për të ardhur keq që nuk e keni parë atë në Kampionatet Evropiane pasi vëllai i tij Lucas duke u preferuar Digne.

Nëse Theo është bërë ai që është, ai duhet të falënderojë Milanin dhe, mbi të gjitha, Paolo Maldinin, i cili, siç do ta mbani mend, e mori nga Real Madridi për 20 milionë euro në verën e vitit 2019.

Pavarësisht nga pandemia, Hernandez është një nga ata lojtarë që ka rritur vlerën e tij. Në fakt, tani vlen 50 milion euro. Tani për tani, nuk ka probleme me kontratën për të sepse marrëveshja e tij me Milanin skadon në vitin 2024, ka shumë kohë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu