Derby i merkatos, Pellegatti: “Shkëmbim i çmendur me Interin?!”

Ndonjëherë merkaton nuk e bën nevoja, por situatat, mundësitë, rrethanat.

Kështu, dy klubet e Milanos, të cilat do të luajnë Inter-Milan të shtunën, mund të zbatojnë në mënyrë të pabesueshme një shkëmbim midis dy lojtarësh duke pasuruar kapitullin e historisë që i ka parë protagoniste shpesh në të tilla situata!

Shpesh kuqezinjtë kanë dalë të fituar në këto rrethana, por ka ende një derbi në merkato.

Ideja e fundit u referohet dy lojtarëve që jetojnë në një situatë të komplikuar, megjithëse për arsye të ndryshme, dhe luajnë në të njëjtin rol.

Kështu, kjo hipotezë e bujshme mund të lindë. Ai që e raporton thashethem është Carlo Pellegatti në kanalin e tij në YouTube, edhe pse ai menjëherë specifikoi se është një sugjerim i thjeshtë, por që ai vetë as nuk e ka hetuar.

Serie A, Inter-Milan: Calhanoglu-Eriksen, storie di opposti - Eurosport

 Por kush e di, ndonjëherë thashethemet janë të drejta …

Gjithashtu sepse nëse e mendon nuk do të ishte një ide edhe kaq e keqe. Për ata që ende nuk e kanë kuptuar, shkëmbimi do të përfshinte Hakan Calhanoglu, turku i lindur në vitin 1994 i cili po e sheh kontratën e tij të skadojë me Djallin (rinovimi mbetet i ndërlikuar) dhe Christian Eriksen, danezi i lindur në 1992 i cili thjesht nuk mund të mësohet dhe të gjejë hapësirë ​​te Inter siç e bën te Danimarka.

Milani mund të ketë vështirësi të rinovojë kontratën e Calha, i cili ka bërë kërkesa mjaft të larta dhe për këtë arsye mund të mendojë ta lejojë atë të largohet në janar në mënyrë që të mos e humbasë me zero.

Serie A, Inter-Milan: Calhanoglu-Eriksen, storie di opposti - Eurosport

Nga ana tjetër, Eriksen është gati të ndërrojë ambjent.

Padyshim që çmimi është shumë i ndryshëm: Calhanoglu-së i skadon kontrata në verë dhe Milani e vlerëson atë 23 milion;

Nga ana tjetër, Eriksen kushton jo më pak se 40. Edhe pse duhet thënë se fillimisht Interi e ka vlerësuar 60 mln euro. Diferencën mund ta shtojë Milani.

Calhanoglu aspetta il rinnovo: Torno in Germania? No, voglio rimanere al  Milan

Kjo mund të jetë pengesa e vërtetë.

Eriksen do të luante në një ekip në të cilin mesfushori sulmues, roli i tij natyror dhe në të cilin ai është një kampion, është elementi qendror;

Calhanoglu do të gjente një trajner që i do lojtarët me karakteristikat e tij, duke luajtur si mesfushor në vijën e frontit pasi ai ka treguar se mund ta bëjë këtë.

Tifozët kuqezi, megjithatë, duan ta mbajnë fort fantazistin turk dhe klubi po shpreson për një rinovim. Tani për tani, një sugjerim, por kush e di që me rastin e derbit të Shtunën mund të mos ketë ndonjë bisedë …

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu