Derbi i Milanos, Balotelli me zemër të ndarë! “Ibra-Lukaku? Nuk ishte kick-box, por ndodh…”

Duke iu përgjigjur pyetjeve nga ndjekësit në Instagram, sulmuesi i Monza, Mario Balotelli, foli gjithashtu për derbin midis Milanit dhe Interit, dy ish-skuadrave të tij: 

“Kë mbështes? Unë do të isha i lumtur nëse Interi dhe Milani e fitojnë titullin. Nëse do të duhej të zgjidhja, mbase do të thosha Milanin, prej Zlatan Ibrahimovic. Por, edhe nëse fiton Interi, unë do të isha i lumtur”.

Lidhur me përplasjen midis Zlatan dhe Lukaku në derbin pararendës të Kupës së Italisë, sulmuesi kontravers italian shtoi: 

“U përplasën kokë për kokë me njëri-tjetrin… Mund të ndodhë, nuk i di arsyet pse ndodhi në fakt. Ju nuk mund të bëni aq shumë në fushë…

Nëse ata vendosin të bëjnë një ndeshje ‘kick-boks’, do të ishte histori tjetër. Ato nuk janë skena të bukura midis dy kampionëve, se kush ka të drejtë llogaritet pak në këtë situatë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu