Depay ylli i Lyon ne skadence kontrate, mendojne te gjithe edhe Milan..

E nisi sezonin ne nje menyre fantastike ku shenoi 14 gola ne 18 ndeshje. Nje lider ne fushe me Lyon ku ishte nga goleshenuesit me te mire me nje mesatare te larte golash 1 gol ne 100 minuta loje. Sulmuesi hollandez luajti vetem ne fazen e pare deri ne momentin kur demtimi i tij i rende e la ate jashte fushe dhe do te rikthehet ne muajin korrik ndoshta ne pjesen e fundit te sezonit me fanellen e Lyon.

Rinovim apo jo? Por deri atehere lojtari ka nje kontrate e cila i perfundon ne 2021 dhe shume skuadra ku nga ato eshte dhe skuadra kuqezi e Milanit interesohen per sherbimet e lojtarit pasi dhe mosha, cmimi kartonit mund te jene te pershtatshme per te ardhmen dhe per trajnerin Rangnick, edhe pse Presidenti i Lyon Aulas eshte i sigurte qe hollandezi do te rinovoje me skuadren franceze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu