Dëmtimi Ibrahimovic, ish-sulmuesi italian: “Nuk është lojë, po ju paralajmëroj”

Zlatan Ibrahimovic ka qenë jashtë për më shumë se një muaj për shkak të një dëmtimi të muskujve.

Pak para Sassuolo – Milan, pikërisht kur dukej gati për kthim, një ndalesë e re.

Shpresohet që sulmuesi të jetë në gjendje të kthehet në mes të janarit. Ndërkohë Maldini mendon blerjen ose afrimin e një sulmuesi për të mbushur këtë boshllëk, por do të shihet në vazhdim dhe sipas asaj që do të ofrojë merkato.

Tegola sul Milan, per Ibrahimovic stop di almeno 10 giorni - Giornale di  Sicilia

Prioritet është qartë kthimi i Ibrahimovic, shumë i rëndësishëm për këtë Milan nga të gjitha pikëpamjet.

Lëndimi që e ndaloi ishte një sufuzion hemorragjik në pjesën e pulpës së majtë.

Sipas Paolo Di Canio, kjo nuk është diçka e vogël. Në të vërtetë, do të duhet pak kohë që ish sulmuesi të shohë Ibrahimovicin e vërtetë pas kthimit të tij.

Deklaratat e tij për Sky Sport në lidhje me këtë temë janë të qarta: “Unë ju them, ky dëmtim nuk është një lojë. Edhe nëse kthehet në kohë, ai nuk do të jetë në gjendje të jetë i njëjti menjëherë, mos prisni që ai të kthehet dhe të jetë në formë menjëherë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu