Dëmtimi i Calabria, asgjë serioze: azhornimet dhe rikthimi!

Davide Calabria detyrohet të humbasë Juventus-Milan. Ky është lajmi i ditës: mbrojtësi i kuqezinjve bashkohet me listën e Ibrahimovic dhe Giroud të dëmtuar tashmë, si dhe Messias i cili nuk është ende gati për të luajtur (fjalët e Stefano Pioli).

Calabria doli me dhimbje nga Anfield, në ndeshjen që shënoi kthimin e Milanit në Ligën e Kampionëve.

Për Rossonerët nuk ishte një fitore, por për Davide të paktën kënaqësia e daljes në fushë me shiritin e kapitenit në krah në një nga stadiumet më të bukur dhe më të rëndësishëm në botë…

Davide Calabria akuzoi një problem të kofshës pas ndeshjes me Liverpool.

Ekzaminimet instrumentale treguan një zgjatje të muskujve përkulës të këmbës së djathtë. Asgjë serioze pra për anësorin e djathtë të Milanit.

Është një lloj lodhjeje. Calabria tashmë ka luajtur disa ndeshje në këtë fillim sezoni dhe një pushim i vogël mund t’i bëjë atij vetëm mirë. Pioli shpreson ta rikuperojë atë brenda një jave, në funksion të ndeshjes së dytë të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madrid. Në vend të tij, hapësirë ​​për Florenzi, i cili do të luaje si mbrojtës i djathtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu