Deklarata e sotme e drejtorit sportiv kuqezi mbi merkaton! Ndryshon strategjia?

Ende disa orë para gongut përfundimtar. Merkato e transferimeve verore do të përjetojë disa orë shumë të nxehta para se të mbyllë përfundimisht dyert e tij dhe t’i dorëzojë skuadrat përfundimtare secilit trajner.

Milani duket se është një nga klubet më aktive.

Gazetari Luca Maninetti këtë mëngjes i mori disa deklarata drejtorit sportiv të Milanit, Frederic Massara, i cili mbërriti në Hotel Sheraton në Milano për të punuar në disa negociata përfundimtare.

“Merkato e Milanit u mbyll? Merkato përfundon nesër … A mund të arrijë një fantazist? Ne tashmë e kemi Brahim Diaz në atë rol ”. Këto janë përgjigjet kalimtare të Massara të cilat, megjithatë, çojnë në interpretime të ndryshme të lëvizjeve të fundit të Milanit.

Sigurisht që kuqezinjte do të bëjnë akoma diçka si ne hyrje ashtu edhe ne dalje, duke pasur parasysh se ka disa situata ende për t’u zgjidhur deri në mbrëmjen e 31 gushtit.

Për më tepër, Massara, duke treguar rolin e lojtarit të mbuluar, mund të nënkuptojë që Milani po konsideron nënshkrimin e një futbollist me karakteristika të ndryshme, krahu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu