Debutimi fantastik, Roback i duartrokitur nga shokët e ekipit! Leao mrekullohet

Ndeshja miqësore e djeshme pasdite në Milanello kundër Novara (4-2 rezultati përfundimtar) na “prezantoi” sulmuesin suedez të Milan Primavera, Emil Roback, midis protagonistëve.

Lojtari, i cili u afrua te kuqezinjtë më pak se një muaj më parë nga Hammarby (firmosi vetëm dy ditë më parë), tregoi cilësi dhe teknikë të shkëlqyer, pa harruar aspektin atletik, duke dominuar kundërshtarin në disa momente!

Përveç Ibra, admiruesi i tij i njohur, dje Rafael Leao gjithashtu i dha një  duartrokitje “social” të veçantë Roback duke e quajtur atë “Crack”!!!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu