De Paul-Milan, dyshimet kuqezi lidhen me agjentin! Plani me tre të rinj si shkëmbim…

Tifozët e Milanit janë kthyer të ëndërrojnë për një goditje të madhe.

Në mëngjes, emri i Rodrigo De Paul ishte përsëri në modë dhe Gazzetta dello Sport ndezi merkaton!

Futbollisti argjentinas ka shpërthyer këtë sezon, duke u bërë një nga mesfushorët më të mirë në Serie A.

Argjentinasi – i datëlindjes 1994 – po udhëheq Udinese në siguri me golat dhe asistimet e tij: në 31 ndeshje në Serie A, ka tetë gola deri më sot, si dhe po aq pasime fituese.

Por De Paul nuk është vetëm cilësor, muajt e fundit lojtari ka treguar se është një mesfushor total.

Foto Francesco Mazzitello/LaPresse17 Aprile 2021 Crotone, Italia sport calcio Crotone vs Udinese – Campionato di calcio Serie A TIM 2020/2021 – Stadio Ezio ScidaNella foto: esultanza Rodrigo De Paul dopo il gol 1-2Photo Francesco Mazzitello/LaPresse April 17, 2021 Crotone, Italy sport calcio Crotone vs Udinese – Italian Football Championship League A TIM 2020/2021 – Ezio Scida StadiumIn the pic: Rodrigo De Paul celebrates after gaol 1-2

E pamundur të mos vlerësosh një lojtar të tillë. Milani – siç tregohet nga La Gazzetta dello Sport – për të qenë në gjendje të ulë kërkesat e Udineses – e cila kërkon 40 milion euro – do të ishte gati të fuste kartat e disa të rinjve, të cilët pëlqehen nga bardhezinjtë, të tilla si Pobega, Hauge dhe Brescianini.

Tifozët e Milan janë qartë entuziastë për goditjen e mundshme De Paul.

Argjentinasi, siç u tha, sigurisht nuk është një emër i ri për botën kuqezi.

Në të kaluarën në Casa Milan ka pasur disa takime me agjentin e tij të vjetër. Sot, megjithatë, gjërat kanë ndryshuar dhe Mino Raiola tani është pas De Paul.

Sigurisht jo një detaj dhe tifozët e Milanit – në mediat sociale – e kanë theksuar këtë, duke shprehur gjithë hutimin e tyre.

Argjentinasi është vërtet i pëlqyer nga mbështetësit e Djallit por të kesh edhe një tjetër të asistuar nga agjenti i mirënjohur është jo pak shqetësuese.

Është e sigurt, megjithatë, se emri i De Paul po shkakton shumë diskutime dhe nuk është rastësi që është një trend në Tëitter, me mbi dhjetë mijë postime…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu