“Daniel Maldini të bën të dashurohesh, ai është e ardhmja”: çfarë lavdërimi nga ish-futbollisti!

Përkundër hapësirës së kufizuar në dispozicion, Daniel Maldini mbeti në Milano duke shpresuar të përfitonte nga shanset që do t’i jepte Stefano Pioli. Vetëm 9 paraqitje kombinuan këtë sezon 2020/2021: gjithsej 204 minuta në fushë.

Vlera e djalit të Paolo nuk është ende e qartë, por klubi kuqezi ka besim tek lojtari dhe Daniele Adani gjithashtu tregon se ai beson shumë:

“Nuk mund të mos dashurohet kur luan futboll – tha ai për Sky Sport – sepse ai ka cilësi të shkëlqyeshme dhe di t’i shërbejë shokëve të tij.

Risultato immagini per daniel maldini

Pritshmëria prej tij është që ai të jetë në gjendje të gjejë vazhdimësi brenda lojës. Daniel është e ardhmja, është një lojtar i nivelit shumë të lartë për sa i përket lojës”.

Adani është i bindur që Maldini junior mund të bëhet një lojtar i shkëlqyeshëm. Tani për tani shanset për të demonstruar talentin e tij janë të kufizuara, por në të ardhmen ato mund të rriten.

Mendimi i Adanit shkon me atë të Leaos, që i pyetur se cili është djali më i talentuar aty dhe kush mund të jetë surpriza e madhe pikërisht tregoi Daniel Maldinin.

Një transferim huazimi nuk duhet të përjashtohet në tregun tjetër të transferimit të verës për ta lejuar atë të luajë vazhdimisht dhe të rritet.

Ndërkohë Daniel te Milanello ka mundësinë të stërvitet me shokë ekipi më me përvojë nga të cilët të mësojmë shumë. Sigurisht që puna e përditshme me elementë të tillë si Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer dhe të tjerët ndihmon të rinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu