Daniel Maldini nuk luan dot ndaj Torinos, fajin e ka Coppa Primavera!

Nesër në mbrëmje do të luhet Milan-Torino, e vlefshme për Kupën e Italisë. Ndeshja do të shohë dy skuadra të gatshme për të vazhduar më tej, edhe pse dy trajnerët do të detyrohen të bëjnë disa ndryshime.

Po, sepse për të dy ekipet ndeshja e nesërme do të jetë ndeshja e katërt e luajtur në nëntë ditë; do të jetë thelbësore që disa lojtarë të marrin frymë.

Pioli po lufton me mungesat. Midis dëmtimeve dhe Covid, skuadra e tij është në vështirësi të qartë, edhe pse ai ka treguar se di të kalojë çdo pengesë.

Maldini 1 + Maldini 2 + Maldini 3 = M

Në funksion të ndeshjes nesër në mbrëmje shtohet një tjetër i padisponueshëm në listën e skuadrës. Ky është Daniel Maldini, djali i artit, i cili për shkak të skualifikimit nuk do të mund të jetë i pranishëm as në stol.

Skualifikimi në fjalë daton rreth një vit më parë, kur Daniel u skualifikua në një ndeshje të Coppa Italia Primavera midis Milanit dhe Fiorentina.

Maldynasty: Daniel, Paolo e Cesare 1000 presenze con il Milan. Unici,  rispetto ad altre dinastie... - Il Posticipo

Prandaj shpresohet në praninë e Hakan Calhanoglu, përndryshe pozicioni i fantazistit do të kishte shumë pak alternativa në dispozicion.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu