Dalot te Milanu, negociatat varen nga Atletico Madrid: detajet!

Milani po kërkon një mbrojtës të djathtë. Pasi gjeti alternativën e duhur të Theo Hernandez në korsinë e majtë, me ardhjen e Fodé Ballo-Touré, Pioli ka nevojë për përforcim në anën tjetër të fushës me çdo kusht.

Emri më i popullarizuar është ai i Diogo Dalot. Milani do të donte të sillte në shtëpi mbrojtësin portugez të lindur në 1999, i cili vitin e kaluar bëri mirë në huazim vjetor me fanellën e Rossonerëve.

Dalot tani është kthyer në Manchester United për të provuar të luajë shanset e tij.

Lajmet e fundit nga Anglia flasin për rritjen e shanseve te qëndrimit të Dalot në Premier League. Duket se trajneri Ole Gunnar Solskjaer dëshiron të përpiqet të vë bast mbi ish -lojtarin e Milanit, por ende nuk është e sigurt që Dalot mund të qëndrojë në skuadër për shumë më gjatë.

Ekziston një shans i vërtetë për të parë Dalot larg Manchesterit deri në fund të gushtit. Siç raportohet sot nga Daily Telegraph, Djajtë e Kuq mund të përpiqen të marrin një mbrojtës tjetër të djathtë: Kieran Trippier të Anglisë.

Anësori i Atletico Madrid mund të jetë një nga goditjet verore të United. Spanjollët janë të gatshëm të vlerësojnë propozimet e ndryshme për mbrojtësin dhe ajo e Manchesterit duket se është zgjedhja kryesore e vetë Trippier.

Në këtë rast Milani do të kthente Dalotin. Kuqezinjtë shpresojnë të kenë një shans për ta kthyer lojtarin përkohësisht, por nuk do të jetë e lehtë.

Real Madridi i Carlo Ancelotti po përpiqet gjithashtu të kuptojë se sa e mundur është të nënshkruajë me Dalot për sezonin e ardhshëm.

Dhe Milani në atë moment mund t’i drejtohet Alvaro Odriozola si një alternativë gjithmonë për krahun e djathtë, duke pasur parasysh që mbrojtësi me siguri do të largohet nga Madridi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu