Dalot sfidon Diaz në Europianin U-21: “Çfarë sezoni bashkë! Sa i përket të ardhmes…”

Nesër, Portugalia U21 do të përballet me Spanjën e Villar dhe Brahim Diaz në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Këto janë fjalët e kuqeziut Diogo Dalot në konferencën për shtyp:

“Unë jam i përqendruar në ndeshjen e nesërme, unë do ta lë të ardhmen për më vonë. Nuk e di se çfarë do të ndodhë”.

Majtas apo djathtas: “Sigurisht që ndihem më rehat në të djathtë sepse është pozicioni im më i natyrshëm, por gjatë karrierës time të shkurtër kam pasur mundësinë të luaj shumë herë në të majtë.

Nuk është e njëjta gjë për nga perceptimi i hapësirës, ​​për të luajtur më shpesh me këmbën jo-dominante. Është më e vështirë, por është një sfidë që unë e kam pranuar dhe luftuar sa herë që kam luajtur në të majtë dhe kam nuk jam hequr dorë nga ajo mundësi.

Më pëlqen të jem një lojtar i plotë, mendoj se sjell gjëra të mira dhe përpiqem të bëj më të mirën time për të pasur një qëllim i cili është të ndihmosh ekipin”.

Milano 16/05/2021 – campionato di calcio serie A / Milan-Cagliari / foto Image Sport nella foto: Diogo Dalot

Për Brahim Díaz: “Ne biseduam pak para çerekfinaleve, jo konkretisht sepse ende kishim çerekfinale, por e dinim që nëse të dy skuadrat kalonin, mund të takoheshim.

Nesër me siguri do ta bëjmë. Spanja ka lojtarë shumë të fortë, me kapacitet dhe teknikë të jashtëzakonshme dhe sigurisht nëse ai luan dhe unë luaj, do të jetë një moment i bukur për ne, sepse kemi ndarë së bashku një sezon të mrekullueshëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu