Dalot-Milan, Manchester United i jep prioritet kuqezinjve por nuk do pak! Pioli ka dhënë “ok” e tij

Ai i mahniti të gjithë, që nga fillimi, për elegancën, këmbën dhe teknikën e tij. Mbase pak i papjekur në paraqitjet e para, talenti i lojtarit është i pamohueshëm. Sidoqoftë, pas një faze përshtatje, Diogo Dalot po arrin gjendjen optimale dhe është gjithnjë e më bindës në fushë.

Cilësitë e djalit janë të padiskutueshme, edhe nëse i mungon përvoja. Javët e fundit ai e ka treguar veten me dy paraqitje të nivelit të lartë, kundër Verona dhe kundër Manchesterit të tij, duke shënuar dhe duke u ngritur lart e poshtë në fushë, në rolin e Theo Hernandez.

Në fakt, sipas asaj që u raportua nga faqja spanjolle todofichajes, duket se klubi është i gatshëm të blejë lojtarin, i cili do të ishte i lumtur të qëndronte me grupin në sezonet e ardhshme. Nga ana e tij, United do të dëshironte të arkëtonte- dhe jo pak – në shitjen e mundshme të mbrojtësit.

Ai tashmë kishte treguar shkëlqim të klasit, në daljet e tij të para sezonale me Milan. Cilësitë e lojtarit nuk kanë qenë kurrë në diskutim, por pikëpyetjet kanë qenë te përvoja e tij dhe vazhdimësia.

Vazhdimësia që duket se ai ka gjetur, duke gjykuar nga shfaqjet e fundit. Lojtari në fakt ka bërë shumë mirë në rolin e zëvendësit Theo, duke luajtur si në të djathtë dhe në të majtë, dhe ka fituar besimin e trajnerit dhe klubit për rikonfirmim.

Vlera e lojtarit është rreth 12 milion euro, United do të kërkojë të paktën 20.

Në fakt, duket se Djajtë e Kuq janë të gatshëm të ulen në tryezë me kuqezinjtë, të cilët nuk kanë të drejtë ta blejën (duke pasur parasysh që lojtari është në huazim të thatë).

Në çdo rast, përsëri nga ajo që raporton faqja spanjolle, anglezët nuk do të dëgjojnë asnjë klub tjetër para Milanit, gjithashtu duke pasur parasysh dëshirën e Dalotit për të qëndruar në Milanello.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu