Dalot-Milan, ende nuk ka mbaruar! GDS: “Kuqezinjtë po përgatisin…”

“Nuk do të jetë e lehtë sepse marrëveshja me Manchester United është gjithmonë e komplikuar, por Milani dëshiron të provojë sepse dëshiron ta përfshijë Diogo Dalot gjithashtu në skuadrën e Milanit për sezonin 2021-2022”.

La Gazzetta dello Sport raportoi këtë mëngjes lajmin se Milani nuk heq dorë nga Dalot, duke shpjeguar se mbrojtësi portugez, i cili luajti sezonin e kaluar si huazim, është në krye të listës së dëshirave të kuqezinjve për korsitë mbrojtëse.

Kjo është për shkak se lojtari në pronësi të United tashmë e njeh mirë mjedisin e Milanit dhe gjithashtu kampionatin e Serie A, kështu që ai nuk do të kishte nevojë për kohë për t’u ambjentuar me ekipin, përveç që tashmë i di idetë dhe parimet e lojës së Stefano Pioli.

Dalot di të luajë si në të djathtë dhe në të majtë dhe për këtë arsye mund të alternohet pa probleme me Davide Calabria dhe Theo Hernandez.

Milani dëshiron që ai të kthehet në huazim, por kësaj here duke shtuar të drejtën e blerjes në favor.

Duhet të kuptohet nëse Manchester do të hapë dritë jeshile për këtë formulë në javët e ardhshme ose nëse ata do të vazhdojnë të duan ta shesin atë plotësisht.

Lojtari portugez, nga ana e tij, nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për të qëndruar në Milanello ku e gjeti veten shumë mirë.

Kush e di se kjo mund të mos jetë karta fituese e Djallit për të bindur Djajtë e Kuq që ta lënë atë të largohet në huazim me të drejtën e blerjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu