Dalot-Milan, eksperti Romano jep shifrat e para të rikthimit të mundshëm: nyja e vetme!

Negociatat për të sjellë Diogo Dalot përsëri në Milano nuk janë hapur ende. Mbrojtësi portugez mbetet zgjedhja e parë e Rossonerëve për të përforcuar korsinë e djathtë, duke qenë se për momentin Pioli mund të llogarisë vetëm Davide Calabria si titullar.

As duke marrë parasysh praninë e Andrea Conti, të cilin Milani planifikon ta shesë deri në fund të verës. Pra, një lojtar tjetër është urgjentisht i nevojshëm, duke pasur parasysh se me impenjimet e dyfishta të kampionatit-Ligës së Kampionëve, kuqezinjtë kanë nevojë për një skuadër të madhe dhe të plotë më shumë se kurrë.

Manchester United, megjithatë, i është përgjigjur gjithmonë ftohtë hipotezës së rinovimit të huazimit të Dalot. Fillimisht u fol për gatishmërinë e menaxherit Solskjaer për ta mbajtur atë në Old Trafford për ta testuar atë, por lajme interesante mbërrijnë në këtë drejtim.

Sipas gazetarit dhe ekspertit të tregut Fabrizio Romano, Manchester United do të hapet për mundësinë e një transferimi huazimi këtë herë. Një lajm i rëndësishëm për Milanin, i cili po i afrohet Dalotit, por me kushte të veçanta.

Britanikët mund ta shesin mbrojtësin, por me një operacion të kushtueshëm: të paktën 4-5 milionë euro të kërkuara për huanë plus shtimin e një klauzole për blerjen përfundimtare. Me pak fjalë, ndalohen huatë falas dhe të thata, tani United dëshiron të marrë diçka edhe pjesërisht për largimin e Dalot.

Milani do të kishte preferuar një marrëveshje jo kaq të shtrenjtë, edhe nëse shifrat në këtë kuptim do të dukeshin të favorshme. Në ditët në vijim, dialogët mes palëve mund të jenë përsëri të nxehtë.

United dëshiron të përshpejtojë në mënyrë që ata të mund të merren më pas me Kieran Trippier të Anglisë. Lojtari i Atletico Madrid u identifikua si një përforcim ideal për mbrojtjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu