Dalot i magjepsur nga Milanello, tregon ëndrrën e tij të madhe!

Surpriza e madhe pozitive e Milan-Sparta Pragës ishte sigurisht Diogo Dalot. Mbrojtësi portugez, i vendosur në të majtë, magjepsi me paraqitjen e tij të kurorëzuar me gol dhe asist.

Ish-lojtari i Manchester United u intervistua nga Milan TV për të folur në lidhje me momentet e tij të para kuqezi, duke arritur kulmin në debutimin e tij të enjten e kaluar në “San Siro”.

“Ekziston një ndjenjë e mirë në fushë, por atë gjithashtu e kemi edhe jashtë fushës. Ndihem mirë në Milano, ka shumë besim. Ekipi është i ri, ne punojmë shumë për tu përmirësuar dhe argëtuar. Ata më mirëpritën shumë mirë”.

Për prestigjin e Milanos: “Kur hyni në Milanello jeni në kontakt me historinë. Të shohësh fotot e të gjithë atyre kampionëve të mëdhenj të së kaluarës është mbresëlënëse, si Rui Costa, Pirlo ose Maldini.

Calciomercato Milan - Ecco Diogo Dalot: il focus sul portoghese

Shpresoj që një ditë të shoh edhe foton time midis atyre të mëdhenjve, është ëndrra e të gjithë atyre që veshin fanellën kuqezi”.

Trivela dhe asist: “Unë u frymëzova nga Quaresma, quhet trivela dhe unë jam duke u stërvitur me të që kur isha i vogël. Nëse luaj në të majtë është më lehtë ta godas topin e djathtë ashtu. Kundër Spartës provova dy herë, mora topin e duhur dhe gjeta Leao, i cili ishte në vendin e duhur”.

Raporti me Rafael Leao: “Ne e kuptojmë njëri-tjetrin menjëherë, ai dëshiron topin sa herë niset. Kur i shërbeva e imagjinoja se ku ishte”.

Për Kjaer dhe Romagnoli: “Ata janë dy drejtues, e kupton se si flasin në fushë, japin udhëzime. Është e lehtë për një mbrojtës të luajë me ta, ata dinë të shikojnë të gjithë fushën dhe të këshillojnë. Është fantastike të kesh dy mbrojtës si ata”.

Për objektivat: “Të gjithë po shkojmë në të njëjtin drejtim. Duhet të vazhdojmë kështu për të bërë gjëra të shkëlqyera për këtë sezon “.

Udinese: “Skuadër tipike italiane, mbrojnë mirë dhe janë të rrezikshëm në kundërsulm. Ne duhet të jemi gati”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu