Dalin testet e Bennacer, Milani merr goditjen e dytë pas Gabbia!

Pas lajmit të hidhur për Matteo Gabbia që ka mbyllur vitin, Milani merr një tjetër goditje të rëndë. Bennacer ka një dëmtim që do ta mbajë jashtë gjithashtu gjatë.

Në pjesën e dytë të ndeshjes së mbrëmshme kundër Parma, Ismael Bennacer u largua nga fusha para kohe me një problem të muskujve.

Ai madje preku kofshën nga pas përpara se të dilte dhe e bëri duke çaluar pak.

Sipas asaj që u raportua nga stafi editorial i MilanNeës.it për algjerianin është një dëmtim i muskulit të djathtë të kofshës që do të rivlerësohet brenda 10 ditësh.

Praktikisht, edhe për algjerianin, vetëm nëse nuk ndodh ndonjë mrekulli, flitet për ndoshta një mbyllje të vitit në mënyrë të parakohshme pasi Milani luan ndaj Genoa, Sassuolo dhe Lazio deri në datën 23 dhjetor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu