Dalin imazhet e fanelës së tretë, Puma nuk ekzagjeron: tradita ruhet

Tashmë qe dje, veshja me krom të zi u zyrtarizua për fanellën e tretë zyrtare të Milanit. Sot janë shfaqur imazhet e para, si zakonisht të kapura nga portali i mirënjohur Footyheadlines.com, një ekspert i uniformave të futbollit…

Konfirmohen të gjitha thashethemet. Fanelat e prodhuara nga Puma, do të jetë pothuajse krejtësisht te errëta në ngjyrë, e zezë klasike me parzmore të kuqe.

Në vend të kësaj, zbulimet dhe thashethemet e disa muajve më parë, të cilat përfshinin gjithashtu shtesa të ngjyrës së bardhë në gjoks dhe mëngë, u mohuan.

Puma ka zgjedhur, për sezonin 2021-2022, të krijojë komplete të treta të ekipeve me model te ri.

Dy linja horizontale do të shfaqen nën logon klasike me emrin e klubit të shkruar me karaktere qartë të dukshme brenda. Në këtë rast AC MILAN.

Në imazhet e para të publikuara, sponsori kryesor Fly Emirates ende mungon, i cili gjithsesi do të shfaqet nën emrin e kompanisë.

Një model shumë i ndryshëm në krahasim me dy komplete të para të Milanit tashmë të prezantuara dhe të veshura zyrtarisht nga ekipi i Piolit.

Edhe pantallona të shkurtra dhe çorape do të kenë të njëjtën ngjyrë të errët.

Për më tepër, stilizimet e logos zyrtare të Milanit shfaqen në sfondin e fanellës së tretë të Rossonerëve, në një lloj gri të errët që është ende mjaft e dukshme.

Siç u përmend, ky është një vendim i marrë në përgjithësi nga Puma. Klubet si Manchester City, Valencia, Borussia Möchengladbach dhe Shakhtar Donetsk gjithashtu do të veshin fanella me këtë dizajn identik, që të kujtojnë pak fanellat stërvitore…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu