Cutrone, Kalinic dhe Silva statistikat e tyre!

Me 30 gola gjithsej te tre sulmesit e Milan eshte nje shifer zhgenjyese. Pervec Cutrone qe vinte nga Primaverat e Milan dhe pritshmeria nuk ishte e larte e njejta gje nuk mund te thuhet per dy sulmuesit e tjere per te cilen u shpenzuan rreth 65 milion euro. Por cilat jane statistikat e tyre ne minuta te luajtura dhe golat ne te tre kompeticionet:

1. Cutrone 2556′ min
2. Kalinic 2024′ min
3. André Silva 1945′ min

GOLA TE REALIZUAR

1. Cutrone 15 (7 Serie A, 6 Europa League, 2 Coppa Italia), nje gol cdo 170′ min
2. André Silva 10 (2 Serie A, 8 Europa League), nje gol cdo 194′ min
3. Kalinic 5 (5 Serie A), nje gol cdo 404′

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu