Costacurta: Milan, ka ardhur momenti të vendosësh!

Ish -mbrojtësi i Milanit dhe opinionisti i Sky, Alessandro Costacurta, dha një intervistë të gjatë për QS ku foli edhe për kampionatin e Serie A: “Është shumë herët për të thënë se sa humbet Juventus pa CR7. Duhet parë puna e Allegrit tani.

Interi ka humbur tre lojtarët kryesorë të Scudetto -s, por ka Inzaghi, ndërsa Milani duhet të kuptojë nëse duan të sillen rreth Ligës së Kampionëve dhe të fitojnë pak ose të kthehen te triumfi në Evropë.

Napolin e shoh më të pajisur se Roma. Surpriza mund të jetë Fiorentina me Torreira dhe Nico Gonzalez të cilët do të jenë në gjendje të bëjnë shumë mirë”.

Së fundi, si një ish-specialist i rolit që ai shenjtëron Lovato: “Unë do ta rekomandoja atë tek ekipet e mëdhenj në Serie A, ka vend të madh për përmirësim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu