Costacurta: Maldini ka merita të mëdha. Ju shpjegoj…

Alessandro Costacurta, ish-lojtari kuqezi, dha një intervistë për mikrofonat e Fanpage.it. Ish-mbrojtësi foli për shumë tema por u ndal edhe te Paolo Maldini, drejtori i zonës teknike.

“Sa ndikoi Maldini në rikthimin e Milanit? Kishte një simbiozë të pabesueshme me Massara dhe Boban në lidhje me zgjedhjet e lojtarëve dhe mjedisin e trajnerit.

Ata kishin lojtarë që nuk dukeshin aq të mirë në letër, por  zgjodhën profile të pabesueshme që janë përmirësuar shumë dhe kimia me trajnerin është shumë e rëndësishme, ashtu si marrëdhënia midis drejtuesve dhe ekipit.

Paolo zbatoi atë kërkesë për qartësi që ne gjithashtu përdorëm te Milani. Grupi mbizotëroi në këtë kuptim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu