Costacurta këshillon Ibrahimovic: Tani mendoje kështu…! Capello: Milan, mjaft më surprizë

Alessandro Costacurta, ish -mbrojtësi i Milan dhe komentator aktual, u shpreh për Corriere della Sera mbi Ibrahimovic:

“Po, pavarësisht moshës së tij ai duhet të konfirmohet vendimtar në ndeshjet e mëdha, duke vendosur të dalë në fushë vetem dy herë në katër ndeshje dhe duke u kursyer, sidomos tani që ka ardhur edhe Giroud”.

I intervistuar në Repubblica, Fabio Capello, ish -trajneri i Milanit, foli per garen Champions League në Serie A: “Unë pres një betejë totale. Për Milanin, i cili ka bërë transferime të mira, do të jetë një provim diplomimi.

Ata nuk mund të vazhdojnë të jene thejsht surprizë e bukur! Diaz, Tonali dhe Leao jane lojtarë të shkëlqyer, por me të vërtetë duhet të rriten tani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu