CorSport Milan sot vendimi i UEFA!

Ne fillim mendohej se pergjigja mund te vinte rreth dites se premte por sipas CorSport Uefa do te vendose sot per te ardhmen e Milan.

Pas dy oresh dje ne Nyon te Zvicres duket se gjerat nuk kane ndryshuar shume, rifinancimi nuk eshte bere dhe Mr Li akoma nuk ka firmosur me ortakun e ri. Fasone ka bere kerkese qe presidenca dhe bilancet te jene dy gjera te ndara pasi bilancet e klubit jane shume here me te mira se disa klube te tjera qe nuk jane denuar ne kete menyre, por me sa duket kjo gje nuk vlen per Uefa.

Nqs keto vendime jane te verteta atehere do te ishte nje goditje e madhe per Milanin dhe cdo gje do te binte mbi Mr Li pasi qe nga nentori nuk ka bere asgje per rifinancimin qe skadon ne tetor me Fondin Amerikan Elliot!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu