CorSera | Tentativa boshe, oferta e Interit për Kessie refuzohet! Motivi

Milani ka vënë në tryezë një rinovim me një pagë që fillon me rreth 5 milionë euro neto në sezon dhe më pas rritet në 6.5 milionë me kalimin e viteve. Një rritje e bukur në krahasim me pagën aktuale aktuale 2.2 milion.

Pavarësisht ofertës së pasur, agjenti George Atangana po kërkon më shumë: 8 milionë në sezon!

Nuk ka mungesë të sondazheve të huaja për Kessie, i lakmuar nga Paris Saint Germain dhe Barcelona dhe nga ekipet e Premier League.

Për forcën e propozimeve të huaja, menaxheri përpiqet të shtyjë Milanin të përmirësojë ofertën e paraqitur. Sidoqoftë, Paolo Maldini dhe Frederic Massara nuk duken të gatshëm për ta rritur atë. Rreziku i një divorci është i vërtetë!

Corriere della Sera – Ditët e fundit doli se Atangana gjithashtu i ka propozuar Kessie Interit, por klubi Nerazzurri nuk mund të ofrojë 8 milionë eurot e kërkuara nga agjenti. Për më tepër, për momentin ai po lufton me rinovimet e Marcelo Brozovic dhe Nicolò Barella. Mesfushori Ivorian nuk është një objektiv konkret…

Sidoqoftë, qasja e Kessie ndaj Interit nuk është diçka e re. Siç kujtohet nga La Gazzetta dello Sport, në vitin 2019 pati një përpjekje të vërtetë nga klubi Nerazzurri. Milani e vlerësoi lojtarin rreth 25 milionë, por propozimi përfshinte një shkëmbim me një mes Matteo Politano, Matias Vecino ose Roberto Gagliardini.

Rossonerët nuk ishin të interesuar për asnjë nga këto homologë teknikë. Negociatat nuk filluan, pavarësisht se Antonio Conte dëshironte fuqishëm ish-mesfushorin e Atalanta-s në ekipin e tij.

Në vitin 2020 Kessie u rrit në mënyrë eksponenciale dhe Milani mori frymë lirshem sepse nuk iu nënshtrua ofertës së Interit. Në të njëjtën kohë, megjithatë, ai imagjinoi që rinovimi i tij nuk do të ishte i komplikuar. Në vend të kësaj, realiteti është tjetër.

Nëse një marrëveshje nuk arrihet deri në fund të vitit 2021, do të jetë e nevojshme të shihet nëse Maldini dhe Massara do të hapen për shitje në tregun e transferimeve të janarit.

Një mënyrë për të shmangur humbjen e lojtarit në një transferim falas, pa para të gatshme në një euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu