CorSera – Milan, vera e çuditshme e Romagnoli!

“Unë jam duke punuar me mendjen e duhur…”. Alessio Romagnoli, pas miqësore kundër Modena, u duk i qetë dhe i vendosur.

Dhe nuk ka dyshim për këtë. Sepse po flasim për një profesionist shembullor, si dhe një mbrojtës absolutisht të besueshëm. Por e ardhmja e kapitenit te Milani nuk është aspak e sigurtë.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera, kontrata e tij skadon në një vit (30 qershor 2022), por asnjë negociatë e vërtetë nuk ka filluar për rinovimin.

Padyshim që nuk është një përparësi për Milanin. Gjithashtu sepse Romagnoli ka kohë që ka humbur rolin e titullarit dhe të paprekshmit të mbrojtjes së Rossonerëve, pavarësisht shiritit që mban.

Hierarkitë, në fakt, ndryshuan pas shpërthimit të Tomorit dhe konfirmimit të Kjaer në nivele shumë të larta.

E ARDHMJA – Me pak fjalë, Romagnoli nuk ka më një rol fiks.

Nëse ai e dëshiron atë – nënvizon CorSera – ai duhet ta fitojë ndeshje pas ndeshje. Dhe e njëjta gjë vlen për rinovimin. E vetmja siguri, për momentin, është se Milani nuk do të çmendet për ta mbajtur atë. Një zgjidhje mund të jetë rinovimi i marrëveshjes duke ruajtur rrogën aktuale prej 3.5 milion eurosh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu