CorSera Milan objektivi arritur, pas Kupes Milan reagon!

Objektivi minimal eshte arritur tani mbeten 90 minuta per konfirmuar vendin e 6 ne Seria A qe te dergon direkt ne grupet e Europa League.

Pas nje pjese te pare me shume shi dhe intensitet ne pjesen e dyte Atalanta dhe Milan dhane gjithcka ne fushe, shume kartona te verdhe, dy kartona te kuq por ishin kuqezinjte qe kalojne te paret ne avantazh te cilet barazohen vetem ne minuten e 92 nga Masiello i lene i lire nga Abate.

Lajmi me i mire per Rinon ishte reagimi i skuadres pas asaj humbje ne kupe ndaj Juventus si dhe hyrja ne Europa League. Lojtaret kuqezinj treguan karakter dhe me pak kujdes ne fund mund te kishin siguruar gjithcka qe ne kete ndeshje ne nje fushe te forte ku eshte veshtire te marresh maksimumin – shkruan Corriere della Sera sot ne nje artikull per kuqezinjte!

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu