CorSera: Higuain kerkon largimin prej pasiguris te Milan!

Sipas gazetarit te Corriere della Sera Pessarini Higuain nuk ndjehet i sigurte te kuqezinjte per shkak se drejtuesit e Milan nuk i kane dhene sigurine se do ta blejne kartonin e tij ne vere me 100%, blerja e tij varet nga vendi i 4 pra nje vend ne Champions dhe kjo gje nuk i ka pelqyer lojtarit.

Ne skene eshte Chelsea ku trajneri Sarri ka shfaqur deshiren per ta patur ne skuader por drejtues te bluve nuk deshirojne te shpenzojne 55 milion euro per kartonin e nje 32 vjecari dhe kerkojne lojtarin ne forme huazimi, menyre kjo qe nuk pelqehet nga bardhezinjte te cilet jane dhe pronaret e kartonit te lojtarit, per Juventus nuk eshte problem se ku do te perfundoje lojtari mjafton qe ne fund te vitit lojtari te shitet perfundimisht. Gjithcka mbetet per tu pare ne vazhdim…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu