Corriere dello Sport sulmon ashpër Milanin: “Jetoi iluzionin e një skuadre që nuk ishte”

Edicioni i sotëm i ‘Corriere dello Sport’ shqyrtoi përplasjet e Milanit dhe Juventusit në këtë finale të sezonit sa i përket garës për Champions League.

Gazeta e mirënjohur kurseu disa individë kuqezi dhe shkroi për një ekip që përjetoi një lloj iluzioni në fazën e parë.

Këto janë fjalët e gazetës:

“Grupi kuqezi ka ndaluar së luajturi rock. Dhe ndikimi i Zlatan nuk është më i dukshëm. Calhanoglu është larguar nga një profet (brenda dhe jashtë vendit) në një djalë të humbur.

Agresiviteti ofensiv i Theo Hernandez është anuluar dhe amnezitë mbrojtëse janë kthyer.

Rebic alternon golat dhe provat e mira me zhgënjime të pakontrolluara. Leao nuk është sulmues ose të paktën jo sulmuesi që besohej të ishte, Mandzukic nuk është më sulmues.

Milani po ‘sheh’ kartat e tij dhe e kupton se ai ka jetuar një jetë si ekip që ai nuk ishte.

Ai e jetoi gjithsesi. Më mirë se Juventusi që as nuk u përpoq. Nëse kjo mund të jetë një ngushëllim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu