“Conti-Milan, deri tani një vrimë në ujë. Pioli më dha garanci, më vjen inat!”

Andrea Conti ka luajtur vetëm dy ndeshje në këtë sezon të ri. Mbrojtësi kuqezi është aktivizuar në ndeshjen e parë dhe në ndeshjen e dytë në Europa League, kundër Sparta Prague, ndërsa në kampionat ai nuk ka bërë ende asnjë minutë.

MilanNeës kontaktoi agjentin e tij Mario Giuffredi për të kuptuar mundësitë e një lëvizje të mundshme me tregun e ardhshëm të transferimit.

Si është Conti? A priten lëvizjet në janar?

“Epo, sigurisht jo, sepse vitin e kaluar ai gjithmonë luante me Piolin, ai ishte titullari. Bëri një operacion ku pastroi gjurin në fund të korrikut.

Pastaj nisi kampionati, iu desh pak kohë për t’u rikuperuar dhe ndërkohë Calabria zuri vendin si titullar. Davide po bën shumë mirë tani. Conti është pak i zhgënjyer, le të shohim se çfarë do të ndodhë”.

A është e mundur që ai mund të lëvizë në janar?

“Nëse më pyet se çfarë do të bëjmë nuk e di, për mua Conti është një dilemë e përditshme. Çohem në mëngjes dhe mendoj për Contin, për një arsye të thjeshtë, sepse vitin e kaluar ai u tregua lojtar i Milanit, erdhi me një mijë probleme.

Përpjekja për të gjetur vazhdimësi diku tjetër kur ai ka treguar se është një lojtar për Milanin do të më shqetësonte.

Por nëse qëndron atje dhe vazhdon kështu deri në qershor, do të thotë që ne kemi bërë një vrimë në ujë. Conti është një pikëpyetje, ne e mendojmë çdo ditë”.

A ka pasur ai disa oferta huazimi në muajt e fundit?

“Ka pasur shumë. Por Pioli gjithnjë na ka dhënë garanci, ai është një lojtar që e konsideron. Në janar do të bëjmë disa vlerësime dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu